Поплавени возила во скопски Аеродром (ФОТО)

Дефект на водоводна цевка на бул. „АСНОМ“ 112 во општина Аеродром вчера го прекина водоснабдувањето на дел од корисниците и поплави поголем број возила паркирани пред зградите.

Поплавена е целата улица и паркингот покрај булеварот.

Од АД Водовод вчера изјавија дека нивни екипи се испратени на терен и оти ќе работат се до  отстранување на дефектот.

Прекинот на водоснабдувањето настанал вчера во 21:05 часот.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе