Нов пункт на ЈП „Водовод и канализација-Скопје“ во Сарај

ЈП „Водовод и канализација Скопје" отвори нов пункт за наплата во општина Сарај кај трговскиот центар Сарај, на улица „2", број 6, на приземје. На овој пункт ќе бидат достапни сите услуги на претпријатието, информира ЈП „Водовод и канализација Скопје".

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе