Неколку улици во Волково и Центар утре без струја

Без струја утре од 9 до 12 часот ќе останат корисниците од село Волково под улица „95" и од 9 до 14 часот корисниците од улицата „Рилски Конгрес“ бр. 1 – 15 и бр. 2-16 во Центар.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје прекинот со електрична енергија е поради планирани технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе