ЈП Водовод и канализација-Скопје

Неколку улици во Ѓорче Петров без вода

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект ф-150 мм  на ул. „Кузман Шапкарев“ (последна 5-ка) во Ѓорче Петров, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Кузман Шапкарев“, „Црногорска“, „Гостиварска“, „Беаз Куле“ и дел од „Борис Сарафов“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10.00 часот до завршување на работите.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе