МВР

Најавен е протест против пресудата за „Монструм“, изменет сообраќаен режим во Скопје

СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќајот на неколку улици во Скопје поради протестот против пресудата за „Монструм“ најавен во 13,30 часот, кој ќе почне од паркот во Чаир, а ќе продолжи кон Владата.

Затворени за сообраќај од 13,30 часот до завршување на протестот ќе бидат улиците „Христијан Тодоровски Карпош“, „Џон Кенеди“, „Цветан Димов“, „Крсте Мисирков“ и бул.„Гоце Делчев“, соопшти МВР.

Од СВР Скопје апелираат граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе