Сообраќаен срам

И вака се паркираат во Скопје (ФОТО)

Денеска околу 13 часот вака изгледаше дел од булеварот „Климент Охридски“ во центарот на Скопје. Отсекогаш сме велеле дека денес кој каде ќе му текне, таму паркира. Ама до толку пак!  

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе