Градските автобуси утре ќе возат по неделен возен ред

Јавниот превоз утре, вторник (8.12.2020 година) кој е неработен ден поради државниот празник Св.Климент Охридски, ќе сообраќа по неделен возен ред, информираат од ЈСП Скопје.

Дежурни ќе бидат три билетарници, односно од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.

Од ЈСП потсетуваат дека и натаму не сообрааќаат автобуските линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), а не работи ниту Жичарницата. Исто така, сѐ уште, времено е укинато бесплатното возење за возрасни лица во вторник, петок, сабота и недела.

 

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе