Горат бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ (ФОТО)

Голем пожар избил во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените. Пожарникарите се веќе на местото и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.

Промовирање на родителското отсуство и за таткото на детето кое како опција постои во Законот за работните односи, но само ако не го користи работничката.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе

Зоран Заев од позиција на премиер удира во самите темели на асномска, антифашистичка Македонија.

повеќе