Голем пожар во Скопје, се запали куќа во Адвокатска уличка

Вечерва се запали објект на Адвокатска уличка во Скопје спроти МАНУ. Како што за медиумите информира командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски, се запалила куќа во овој дел од Скопје.

Екипите се на терен, a не се знае од што е предизвикан пожарот. 

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе