Делови од Карпош, Аеродром, Кисела Вода и Студеничани утре без струја

Дел од корисниците лоцирани на булеварот „Партизански одреди" зграда бр.39 во општина Карпош утре од 8 до 10 часот ќе останат без електрична енергија.

Во периодот од 9 до 12 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „2“ во село Долно Лисиче, а од 9 до 15 часот дел од корисниците од селото Батинци, место викано Чупријан и улицата „1“ во општина Студеничани.

Од 12:30 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Сердарот“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе