ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода жителите од улица Пелагонија

Поради дефект денес без вода ќе бидат корисниците од улица „Пелагонија“.

„Ве известуваме дека на ден 08.10.2019 гoдина поради уличен дефект „ф-2“ на улица „Пелагонија 14“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица од 11:00 часот до завршување“, информираат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе