ЈП „Водовод и канализација-Скопје"

Без вода жителите од улица „Христо Татарчев“

Поради дефект денес без вода ќе бидат жителите од улицата „Христо Татарчев бр.47“.

„Ве известуваме дека на ден 17.05.2019 поради дефект на шибер „ф80мм“ на ул.Христо Татарчев бр.47 во населба Кисела Вода прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од кулите „Расадник“ од 11:45 часот до санирање на дефектот“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје".

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе