ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода жителите од село Усје

Поради дефект денес вез вода ќе бидат жителите од село Усје.

„Ве известуваме дека на ден 14.08.2019 година поради учичен дефект „ф-150мм“ на улица „1 Усје“ (50 метри после детско игралиште), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од село Усје. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:15 часот до завршување“, велат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје".

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе