ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода жителите од населбата „Момин поток“

Поради дефект на цевка денес без вода ќе бидат жителите од населба „Момин поток“.

„Ве известуваме дека на ден 21.08.2019 година поради уличен дефект ф-150мм на улица „Октомвриска Револуција 56“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Момин Поток од 10:15ч до завршување“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје"
 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе