ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода жителите од „Кратовска“ дел од „Банско“ и дел од улица „Црниче“

Поради дефект на цевка прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од „Кратовска“, дел од „Банско“ и дел од улица „Црниче“.

„Ве известуваме дека на ден 11.09.2019 година поради дефект на приклучна цевка „Ф-1“ на улица Црниче бр.32 во населба Црниче, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од „Кратовска“, дел од Банско и дел од улица „Црниче“ од 10:00 часот до санирање на дефектот“, информираат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе