ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода жителите од Автокоманда и Железара

Поради дефект без вода ќе бидат жителите од високата зона на населбите Железара и Автокоманда.

„Денеска поради уличен дефект на цевка ф-150 мм на улицата „Душан Тасковиќ“ 35, прекинато водоснабдување ќе има за корисниците на високата зона од населбите Железара и Автокоманда. Водоснабдувањето е прекинато од 14,15 часот до завршување на интервенцијата“, информираат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе