ЈП Водовод и канализација - Скопје

Без вода жителите на улица „Хо Ши Мин“

Поради дефект денес без вода ќе бидат жителите на улица „Хо Ши Мин“

„Ве известуваме дека во март 2019г. поради дефект на затварач ф100м.м. на улица „Хо Ши Мин“ 379 со прекинато водоснабдување ке бидат корисниците од улицата „Хо Ши Мин“ од 09:15часот до завршување на дефектот“, соопштуваат од „ЈП Водовод и канализација - Скопје“.

 

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе

Суштинското синдикално организирање е во постојан пад, а за многу од работниците дури и слободниот викенд, како една од основните историски придобивки, е недостижна желба.

повеќе