ЈП Водовод и канализација-Скопје

Без вода жителите на Студеничани

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект ф-200мм на ул.1 бр.117 пред Општината во Студеничани, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Студеничани. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:30 часот до завршување со активностите.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе