ЈП „Водовод и канализација-Скопје"

Без вода жителите на неколку згради во населба Лисиче

Поради дефект денес без вода ќе бидат корисниците на неколку згради во населбата Лисиче.

„Ве известуваме дека на ден 20.05.2019 година поради дефект на шибер од „Ф-80мм“, на Булевар „В.С.Бато 41“ во населба Лисиче прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на зградите 39,41,43 од високата зона од 09:30 часот до санирање на дефектот“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје".

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе