ЈП Водовод и канализација - Скопје

Без вода Водно, Пржино, Црниче, Козле, ќе се зголемува енергетската моќност на трафостаницата

Поради зголемување на енергетската моќност на трафостаницата која е лоцирана во ПС Водно денеска прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите: Водно, Пржино, Црниче, дел од Козле (висока зона), резиденцијалните објекти на Владата, Комплексот на МВР, Клиника за хематологија, Клиника за трансфузиологија и Детска болница Козле, соопштија од ЈП „Водовод и канализација".

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 до 17 часот

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе