JП Водовод и канализација - Скопје

Без вода дел од жителите во Ѓорче Петров

Денеска поради уличен дефект Ф 80 мм на раскрсницата меѓу улиците „Гостиварска“ и „Кузман Шапкарев“ прекинато водоснабдување имаат жителите на улиците „Гостиварска“, „Кузман Шапкарев“, „Мијачка“, „Жеденска“, „Смилевска“ и дел од „4 Јули“ и „Црногорска“. Прекинот ќе трае до санирање на дефектот, соопшти ЈП „Водовод и канализација - Скопје“.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе