ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода дел од жителите од населба „Ченто“

Поради дефект днес без вода ќе бидат дел од жителите од населба „Ченто“.

 

„Ве известуваме дека на ден 10.10.2019 поради уличен дефект ф-100 мм на ул. „Товарник 25б“, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од улицата „Среќко Пужалка“ и „Товарник“ населба „Ченто“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 12:00 часот до завршување“, информираат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе