ЈП „Водовод и канализација-Скопје"

Без вода дел од жителите на населбата Бутел

Поради дефект денес прекинато водоснабдување ќе имаат дел од жителите од населбата Бутел.

„Ве известуваме дека на ден 01.07.2019 година поради водоводен дефек на шибер „ф 80мм“ на ул.Марко Крале бр 50 во населба Бутел, прекинато водоснабдување ќе има во населбата Бутел, улица „Марко Крале“ од бр 50 до бр 150 од девет часот до санирање на дефектот“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје".

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе