ЈП „Водовод и канализација-Скопје"

Без вода дел од жителите на населба Бутел

Поради дефект денес без вода ќе бидат дел од жителите на населба Бутел.

„Ве известуваме дека на ден 17.06.2019 година поради  уличен дефект „ф100“мм на улица Хо Ши Мин бр.41 ( Бутел 1 ), прекинато водоснабдување од 10:20 часот ќе бидат корисниците на улиците „Хо Ши Мин“, „Краишка“ и „Рудо“  до завршување“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје".
 

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе

Хрватскиот музичар и кантавтор Дадо Топиќ уште во далечната 1973 година во неговата култна песна „Македонија" ја опиша нашата татковина како „земја каде сонцето вечно сјае".

повеќе

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет".

повеќе