ЈП Водовод и канализација

Без вода дел од жителите на Маџар Маало

Поради уличен дефект денес без вода ќе останат дел од жителите на Маџар Маало. Како што соопштуваат од ЈП Водовод и Канализација, прекинот на водоснабдувањето ќе биде од 9 часот до завршување на работата на службите.

„Ве известуваме дека на ден 16.04.2019, поради уличен дефект ф-6/4 на ул. „Раде Јовчевски Корчагин 19", прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од Маџар Маало од 09:00 часот до завршување", се вели во соопштението на претпријатието.

Напредокот и оптимизмот што ги обележаа децениите по 2. Светска војна се гледаа во создавањето на средната класа, составена од луѓе што, иако родени во куќи со земјени подови, завршија со факултетски дипломи и добри работни места во големите градови. Поседуваа автомобили и викендички, летуваа на море и патуваа во странство без визи.

повеќе

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе