ЈП Водовод и канализација

Без вода дел од жителите на Драчево

Денес поради дефект на улицата „Малешевска 36“ без вода ќе бидат дел од жителите на населбата Драчево.

„Ве известуваме дека на ден 19.04.2019 поради уличен дефект ф-80мм на ул.Малешевска 36 (Драчево), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од следните улици: „Малешевска“, „Таки Даскалот“, „Славка Динкова“, „Антон Димитров“ и „Маркова Река“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување“, соопштуваат од  ЈП Водовод и канализација.

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе