ЈП Водовод и канализација-Скопје

Без вода дел од улица „Радишанска“

ЈП водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект ф-250мм на ул.Радишанска бб, денеска без водоснабдување од 10:35 часот се корисниците од први до трети влез од истата улица. Прекинот во водоснабдувањето ќе биде до отстранување на дефектот.

 

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе