ЈП Водовод и канализација - Скопје

Без вода дел од населбите Хиподром и Инџиково

Денеска поради изведување на водоводен приклучок ф-250мм во близина на тренинг камп Вардар (населба Хиподром) прекинато водоснабдување ќе имаат на дел од населбите Хиподром и Инџиково. Прекинатото водоснабдување ќе трае до завршувањена интервенцијата, соопшти ЈП Водовод и канализација - Скопје.

 

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе