ЈП Водовод и канализација - Скопје

Без вода дел од населбата Шутка

Денеска поради уличен дефект ф-125мм на улицата „Нов живот“ 48а прекинато водоснабдување имаат корисниците од улиците „Нов живот“, „Гвадалахара“ и „Гарибалди“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите, соопшти ЈП „Водовод и канализација - Скопје“.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе