Без вода дел од корисниците во Маџари

ЈП „Водовод и канализација" информира дека од 10:15 без вода ќе останат корисниците од улица „Маџари 2" и дел од „Финска". Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради уличен дефект на водоводен мрежа на улица „Маџари 2" б.б. зад стадионот Борис Трајковски.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 часот до завршување на дефектот, информираат од ЈП „Водовод и канализација".

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе