ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Без вода дел од корисниците на булевар „Македонска косовска бригада“

Поради дефект денес без вода ќе бидат жителите на булевар „Македонска косовска бригада“.

„Ве известуваме дека на ден 12.08.2019 година поради  уличен дефект ф-80мм на Бул. Македонска Косовска Бригада 16 со прекинато водоснабдување ке бидат дел од корисниците од Булевар „Македонска косовска бригада“ и дел од улица „Прохор Пчински“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на дефектот“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе