ЈП Водовод и канализација

Без вода дел од Автокоманда

Поради уличен дефект денеска ќе бидат дел од жителите на скопската населба Автокоманда, информираат од ЈП Водовод и канализација.

„Ве известуваме дека на ден 07.12.2018г поради дефект на ППХ Ф-80мм на ул.Јани Лукровски бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата Автокоманда(ниска зона). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 до завршување“, се наведува во соопштението.  

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе