Поради полицискиот час

Автобусите на ЈСП од денес ќе возат до 20 часот

По вчерашната одлука на Владата за зголемување на полицискиот час, автобусите на ЈСП Скопје од денеска ќе возат до 20 часот, кој од денеска ќе трае од 20 до 5 часот наутро. Од претпријатието велат дека билетарниците и центрите за персонализација ќе работат до 18.30 часот.

„И натаму нашите автобуси возат со редуциран возен ред, поради намалениот број на патници. Ве потсетуваме дека продолжува да не важи бесплатниот превоз за возрасни лица во вторник, петок, сабота и недела, а времено укинати се и трите автобуски линии (25, 25А и 25Б) што сообраќаат до Средно Водно, туристичката линија „Сити тур", а не работи ниту жичницата“, велат од ЈСП.

Од претпријатијето дополнуваат дека распоредот до последниот посочен термин, е достапен на веб страницата на ЈСП Скопје.

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе