Жена му се заканувала со бомба на директорот на Истражниот затвор во Шутка

Жена му се заканувала со бомба на директорот на КПУ„Затвор Скопје", Есад Рахиќ.

Според информации од полицијата жената се дерела пред портите на затворот и упатувала закани кон директорот Есад Рахиќ.

Од МВР велат дека жената си заминала, по што биле преземени мерки за да биде приведена во станица за натамошна постапка.

Приведената е во полициска станица на распит, а од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе