Земјотрес почувствуван во Дебар и околината

Земјотрес со Рихтерова локална магнитуда 3.1 и интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала бил почувствуван ноќеска од населението во Дебар и околината.

Според Телеметриската сеизмолошка мрежа, земјотресот e регистриран 115 километри југозападно од Скопје во 23.49 часот и потекнува од епицентрално подрачје Дебар.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе