Во прекин сообраќајот на патот Берово-Пехчево поради сообраќајка

Од 18:20 часот на патот Берово – Пехчево кај селото Чифлик, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот за тешки моторни возила е во прекин, соопштија од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

За останатите возила, како што посочуваат, сообраќајот ќе биде пренасочуван по алтернативни патишта. 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе