Видео како со специјалци и хеликоптер МВР апсеше шверцери на мигранти

Министерството за внатрешни работи денеска објави видео снимка од полициската акција во која се приведени 10 лица. МВР утрово спроведе акција на повеќе локации во Скопје и Куманово при што е сузбиена група од 10 лица кои изминатиот период криумчареле мигранти. Според МВР групата во периодот од декември минатата година досега спровела повеќе од 100 мигранти, а за услугите наплаќале од 500 до 700 евра.

"Врз основа на претходен договор криминалната група мигрантите ги превземала преку нелегални премини со Р.Грција и преку Македонија и Србија, мигрантите биле пренесувани во западно европските земји" велат од МВР.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе