Време

Ветровито и облачно

Денеска времето ќе биде променливо облачно и ветровито наместа со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе продолжи да дува повремено силен северен ветер (над 70 км/час) особено изразен во поширокото Повардарие и на истокот.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 16, Битола и Кавадарци 19, Крива Паланка 14, Берово 13, Дојран 21.

Утре времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Дневните температури че бидат во Скопје 23, Маврово 14, Охрид 19, Битола 21, Крива Паланка 18, Берово 17, Кавадарци 23, Дојран 25.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе