Време

Умерено облачно со температури до 21 степен

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 10 до 21 степен.

Во Скопје, слично време, умерено облачно, со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се искачи до 18 степени, прогнозираат од УХМР.

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Нови локални врнежи од дожд ќе има од понеделник кон крајот на денот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе