УХМР: За време на викендот ќе преовладува умерено облачно и потопло време

Времето до крајот на денот и во текот на ноќта ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Поинтезивен дожд ќе има во крајните западни делови.

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека утре времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје во текот на утрешниот ден времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен претежно северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 31 степен.

За време на викендот, УХМР соопшти дека ќе преовладува умерено облачно и потопло време со услови за краткотраен дожд, претежно на истокот од земјава. Од понеделник ќе биде стабилно со слаб до умерен северен ветер. 

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе