Време

УХМР: Во наредните три дена, претпладне сончево, попладне поројни врнежи од дожд и град

Управата за хидро-метеоролошки работи најави дека од денеска, па во наредните неколку дена во попладневните часови во земјава ќе има невреме, проследено со силен дожд, ветeр и грмежи.

Прогнозата за наредните три дена е дека во попладневните часови на повеќе места времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Денеска најобилни врнежи имаше во Струмица каде паднаа 13 литри на квадратен метар, а имаше ипојава на град со големина на орев.

Минималните температури ќе се движат од 10 до 19 Целзиусови степени, а максиалните од 27C до 35 степени.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе