УХМР: Утре умерена облачност и слаб ветер

Времето утре во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер, информираат од УХМР.

„Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. УВ=8. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степени“, соопштија од УХМР.

Времето во наредните денови ќе биде на стабилно време. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат. 

ДУИ е дел од влада која, дел поради пандемијата, а дел поради непостоење на политичка волја за реформирање на системот и искоренување на корупцијата и организираниот криминал создаде назадоволство кај граѓаните.

повеќе

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе