УХМР

Сончево време со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и според УХМР, ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне, вдолж Повардарието.

Минималната температура ќе се движи од 1 до 10 Целзиусови степени, а дневната ќе биде во интервал од  17 до 25 степени.

Во Скопје се очекува слично време со утринска температура до 4 степени, а максимална до 24 степени.

И во наредните денови се очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен југоисточен ветер и малку повисоки температури.

 

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе