Сончево време со магла по котлините

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а по одделни котлини во поголем дел од денот ќе биде магливо и студено со ниска облачност.

Максималната температура ќе се движи од 5 до 12, а во местата со магла од -1 до 3 степени.

Во Скопје, времето ќе биде умерено облачно и магливо. Кон крајот на денот и во текот на ноќта условите за магла ќе се зголемат. Максималната температура ќе достигне до 6 степени.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе