Сончево време со слаб ветер

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер, а утрото ќе биде свежо. Утринската температура ќе се движи од 7 до 17, а дневната од 25 до 31 степен.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура ќе биде во пораст.

 

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе