Време

Сончево со УВ индекс 9

Во Македонија денеска времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје дневната температура ќе достигне 35 Целзиусови степени, Маврово 28, Охрид и Берово 29, Битола 33, Крива Паланка 31, Кавадарци 35, Дојран 36.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. УВ индексот ќе биде 9, а дневните температури ќе се движат од 27 до 38 степени.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе