Време

Сончево со умерена облачност, попладне во планинските региони дожд

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне претежно во планиските региони ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 31, Охрид, Крива Паланка и Берово 26, Маврово 23, Битола 28, Кавадарци 32, Дојран 33 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец и со услови за краткотрајна нестабилност попладне на западот. Дневните температури ќе бидат во Скопје 31, Маврово 23, Охрид 26, Крива Паланка 28, Берово 25, Битолаа 29, Кавадарци и Дојран 32 степени.

Прогнозата и за наредните денови е сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе