Време

Сончево со умерена облачност и попладневна нестабилност

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 23 до 34 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе се искачи до 31 степен, во Маврово 23, Охрид 28, Битола 29, Кавадарци 32, Крива Паланка и Берово 27, Дојран 34.

И утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град.

Од четврток времето ќе биде претежно сончево, а в петок со умерен до засилен северен ветер.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе