Време

Сончево со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 30 Целзиусови степени, Маврово 23, Охрид 28, Битола 29, Кавадарци 32, Крива Паланка 26, Берово 27, Дојран 35.

И утре времето ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а дневните температури ќе бидат во Скопје 32, Маврово 24, Охрид 29, Битола 30, Кавадарци 33, Крива Паланка 29, Берово 28, Дојран 36.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе