Време

Сончево со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер претежно од северен праве, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 30 Целзиусови степени, Маврово, Охрид и Крива Паланка 27, Битола 29, Кавадарци 32, Берово 26, Дојран 34 степени.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и северозпаден правец. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 33, Маврово, Берово  и Крива Паланка 27, Охрид и Битола 29, Кавадарци 35, Дојран 34.

И во недела времето ќе биде претежно сончево со температури од 28 до 36 степени.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе